Choroba? Punkt Koordynacyjny ds. Nieobecności AB Werkt pomoże

Masz pytania na temat nieobecności chorobowej i profilaktyki chorób? Możesz zwrócić się do Punktu Koordynacyjnego ds. Nieobecności (VCP) w AB Werkt. Został stworzony, aby zapewniać wsparcie pracownikom zmagającym się z chorobą i związaną z nią nieobecnością.

Punkt współtworzą Marilyn Veldman i Anita van der Goot. Pełnią one funkcję koordynatorów ds. zwolnień chorobowych w AB Werkt. Marilyn i Anita mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie absencji chorobowej, profilaktyki i reintegracji. Tym samym stanowią wartościowe ogniwo łańcucha w procesie koordynacji zwolnień.

Kiedy możesz zwrócić się do VCP?

Gdy idziesz na zwolnienie chorobowe, VCP natychmiast otrzymuje o tym wiadomość. Kontaktuje się z Tobą Marilyn, Anita lub koordynator sprawy (z Pantergroep lub Acture). Gdy już nawiążesz kontakt z jedną z tych osób, koordynuje Cię ona w pierwszym tygodniu zwolnienia. Dokonuje oceny Twojej sytuacji i zawiera odpowiednie porozumienia. Jeśli zwolnienie trwa ponad tydzień i istnieje ryzyko, że stanie się zwolnieniem długotrwałym, VCP przekazuje akta służbie BHP, z którą współpracuje AB Werkt. W większości przypadków jest to Pantergroep. Jeśli należysz do Service I, od pierwszego dnia koordynacją zwolnienia zajmie się Acture.

Dlaczego utworzono Punkt Koordynacyjny?

AB Werkt pragnie lepiej koordynować i analizować zwolnienia chorobowe. Dzięki VCP możemy zapewnić pracownikom odpowiednie, indywidualne wsparcie. Marilyn i Anita mogą szybko reagować, angażując odpowiednie osoby i instytucje.

Jak skontaktować się z Punktem Koordynacyjnym?

Masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o VCP? A może ma miejsce nieobecność spowodowana chorobą? Z Marilyn i Anitą można skontaktować się telefonicznie pod numerem 085 – 487 40 14 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem VCP@ab-werkt.nl

Marilyn Veldman                                                                               Anita van der Goot

             

Wskazówki, jak wieść zdrowe i witalne życie? Zajrzyj na naszego bloga!