Wynagrodzenie

Jeśli masz pracę w AB Werkt, możesz mieć pewność, wszystko jest dobrze zorganizowane. Pracujemy zgodnie z holenderskim prawem i przepisami. Twoje wynagrodzenie wypłacamy co tydzień. Ponadto tworzymy dla Ciebie fundusz rezerwowy, z którego możesz skorzystać, jeśli chcesz wziąć urlop lub jeśli jesteś chory. Jeśli przepracujesz u nas 8 tygodni, zaczniesz także gromadzić środki na emeryturę.

W Holandii płaca minimalna jest ustalana przez rząd. Każdy pracujący mieszkaniec Holandii ma w każdym przypadku prawo do płacy minimalnej. Jej wysokość zależy od wieku. Płaca minimalna jest wyrażona w stawce godzinowej i miesięcznej.

Wysokość wynagrodzenia zależy od sektora firmy, w której pracujesz. Każdy sektor ma swoje własne widełki.

Collective Labor Agreement to układ zawarty między pracodawcami a pracownikami w danej branży lub sektorze. Przy wypłacie wynagrodzenia zawsze kierujemy się jego postanowieniami, obowiązującymi u danego klienta. Jeśli Twoja branża nie jest objęta CLA,, stosujemy CLA ABU dla pracowników tymczasowych.

Twoje wynagrodzenie

Wynagrodzenie otrzymujesz co tydzień o ustalonej porze. Przelewamy je na Twoje konto bankowe. Wiele rzeczy jest automatycznie potrącanych z Twojego wynagrodzenia – należy pamiętać o podatku oraz ubezpieczeniu na wypadek bezrobocia i inwalidztwa.

Jeśli pracujesz przez dłuższy czas, Twoja umowa może przechodzić przez różne etapy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Ubezpieczenie zdrowotne

W Holandii każdy musi być obowiązkowo ubezpieczony na wypadek kosztów leczenia. Automatycznie wykupujemy ubezpieczenie zdrowotne, gdy zaczynasz u nas pracować. Tak właśnie postępujemy w Holland Zorg. Jeśli zachorujesz i będziesz musiał udać się do lekarza lub szpitala, koszty zostaną Ci zwrócone.

Ubezpieczenie zdrowotne jest automatycznie potrącane z Twojej pensji.

Mieszkanie

Jeśli korzystasz z naszego zakwaterowania, naliczamy za to koszty. Wszystkie nasze mieszkania spełniają wymogi znaku jakości SNF. Ten znak jakości został ustanowiony przez rząd i gwarantuje, że Twoje zakwaterowanie spełnia określone wymagania. Chodzi tu o minimalną wielkość przestrzeni życiowej, ale także o kwestie takie jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Koszty zakwaterowania są również potrącane bezpośrednio z Twojej pensj, dlatego o to też nie musisz się martwić. Tutaj dowiesz się więcej o zakwaterowaniu w AB Werkt.

Transport

Zapewniamy odpowiedni transport, abyś mógł dojechać do pracy. W zależności od odległości między miejscem zamieszkania a miejscem pracy zorganizujemy dla Ciebie samochód lub rower. Nie musisz za to nic płacić.

Jeśli jesteś kierowcą samochodu i zabierasz swoich kolegów do pracy, otrzymasz za to rekompensatę.